OKULLARIMIZDAN


OKULLARIMIZDAN HABERLER
Öğretmenlerimiz proje ile ilgili olarak, "Ülkemizin en ciddi problemlerinden biri olan okuma alışkanlığının kazandırılması ve bu konuda kalitenin arttırılmasını hedefleyen bu projeyi destekliyoruz. Bu projenin öğrencilere ve velilere farkındalık yaratacağını düşünüyoruz.” derken;
Öğrenci velilerimiz ise, "Projeyi öğrenciler veliler için olumlu buluyorum. Eğer istenilen düzeyde gerçekleştirilebilirse oldukça yararlı olacağını düşünüyorum. Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için atılmış önemli bir adımdır. Bu yüzde de bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fuar yapıldığında bütün öğrencilerin o atmosferi görebilmesini istiyoruz.” diyorlar.

Bucak Kaymakamlığı himayesinde Bucak Eğitimde Kaliteyi Arttırma Projesi (BEKAP) kapsamında okullarımızda projeyi tanıtmak için öğretmen ve velilerimizle toplantılar yapıldı. Okullarımızda BEKAP köşeleri oluşturuldu. Okul kütüphaneleri daha aktif hale getirildi. Okullarımızda uygulanan okuma saatlerine ise öğrenci, öğretmen ve tüm personel katılıyor.