BEKAP HAKKINDABEKAP; yarınımızın ve geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın, gençlerimizin ve dahi ailelerinin iyi eğitilmesine, onların milli ve manevi değerlerine bağlı, insanları ve doğayı seven, kendisini; çevresiyle barışık nitelikli bir insan olarak yetiştirmesini sağlayacaktır.

Öğrenci, öğretmen, velilerimiz ve bölgemiz insanlarını kitap, yazar, tiyatro, konferans ve seminerlerle buluşturacağımız proje kapsamında 200’e yakın etkinlik düzenlenecektir. Okumayı bir kültür haline dönüştürmeye, insanımızı sosyal hayata katılmaya yönelik yürüttüğümüz pek çok projemize altyapı niteliğinde olan "BEKAP” projesi ile katılımcıların okumaya ve yaşama dair fikirlerinde yeni ufuklar açmaya çalışacağız.

Bu proje kapsamında; kumbaralar dağıtılmak suretiyle öğrencilerimizin kendi harçlıklarından birikim yaparak, hedeflenilen eğitime katkısı olacağına inandığımız "BEKAP – Bucak Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi” etkinliklerine, Bucak Kaymakamlığı ev sahipliğinde Bucak Belediyesi, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, kitapdolu.com, Eğitimevi Organizasyon ve yine birçok kurum, kuruluş ve STK’lar da destek vermektedir.

"Bucak bu yıl çok kitap okuyacak” sloganıyla, öğrencilerimize kitapları ve okumayı sevdirmek amacıyla bölgenin en büyük eğitim, kültür ve sanat projesini uzun soluklu, önümüzdeki yıllarda da bu çerçevede ve daha da zenginleştirerek sürdürmeyi amaçlamaktayız.