BUCAK BEKAP Lansmanı Sayın Bakanın Katılımı İle Gerçekleştirildi

Burdur Bucak’da; Bucak  Kaymakamlığı, Bucak Belediyesi ve Eğitimevi işbirliğiyle organize edilen BEKAP "Bucak Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi” lansmanı Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da katılımıyla gerçekleştirildi. Konuşmalarda Bucak Kaymakamı, Burdur Milletvekilleri ve Burdur Valisi, projenin tüm Türkiye’de örnek bir çalışma olduğunu dile getirdi.

BUCAK BEKAP Lansmanı Sayın Bakanın Katılımı İle Gerçekleştirildi

Bucak’taki tüm STK, kurum ve kuruluşların da destek verdiği BEKAP projesi kapsamında Bakan kurtulmuş ise yaptığı konuşmada :
"Bu projeyi duyduğum zaman heyecanlandım.  
Mutlaka bir yerinde olmak istedim, arzu ettim. Allah nasip etti açılışında beraberiz. Başarılı bir proje olacağını bugünkü tanıtımdan görüyoruz. 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR PROJE
Öncelikle ben de değerli kaymakamımız Yalçın SEZGİN i tebrik ediyorum. Gelir gelmez ayağının tozuyla böyle güzel bir projeyi başlatmış olması, bu güzel ilçede çok önemli ve kalıcı işler yapacağını gösteriyor. Allah başarılarının devamını nasip etsin, bu projeyi bende yakınen takip edeceğim. Eğer bu projede burada önemli bir başarıyı ortaya koyarsak bunu diğer ilçelerimiz içinde örnek bir proje haline dönüştürmemiz mümkün olur. Diğer bakan arkadaşlarımızla konuşarak biz bu konuda elimizden geleni yapmaya gayret ederiz.

BUCAK’A AÇIK ÇEK !
Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak bize ne düşüyorsa "açık çek” ; Bucaklılara, Bucak Kaymakamımıza açık çek.  Bize ne düşüyorsa üzerimize düşeni getirmeye gayret ederiz.

MARiFET İLTiFATA TABİDİR 
Enişteniz olduğum için değil, hakikaten marifet iltifata tabidir. Güzel bir proje ortaya konuluyor. Sonuçların hemen alınmaya başladığı belli. Az önce şiir okuyan kızımız Seda’da bir kabiliyet var, ama inanıyorum ki Burdur’da Bucak’ta nice kabiliyetler var nice evlatlarımız var. Onların biraz önlerini açmak, onlara kendilerini gösterebilecekleri imkanları zeminleri hazırlamak lazım.Bu da bizlerin üzerine düşüyor, Yalçın Bey de bu sorumlukla herhalde harekete başladı, bu zemini hazırladı. Kaymakam beyi tebrik ediyorum, emeği geçen herkesi bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” 

BEKAP projesinin tanıtımının ardından tüm protokolün, öğretmen, öğrenci, veliler ve farklı meslek gruplarından temsilcilerin de katılımıyla hayırlı olsun temennileriyle açılış gerçekleştirildi.